وب سایت رسمی مصطفی افشار

جایگاه و نقش رهبری انقلاب

کوتاه ترین پاسخی که هر فرد ایرانی به این سوال می دهد که، نظر شما درباره جایگاه رهبری چیست؟ این است "او نایب امام زمان است" و بهترین جوابی که درمورد نقش رهبری می دهد این است که، به وضعیت کشورهای منطقه نگاه کنید و ببینید خلا رهبری آنها را به چه مصیبتی گرفتار کرده است.

جایگاه و نقش رهبری انقلاب

انقلاب اسلامی ایران که در بهمن 1357 به رهبری امام خمینی(ره) و حمایت قاطع ملت شهید پرور ایران به پیروزی رسید از اثرگذارترین انقلاب های جهان است.


انقلاب های دیگر که با شعارهای حزبی منافع بخشی از ملت ها را در نظر داشتند و انقلابی طبقاتی بودند تنها به نیازهای مادی بشر پرداختند اما انقلاب اسلامی ایران به حکم آیه قرآن که می فرماید "ما انسانها را کرامت عطا کردیم" ابتدا حقوق انسانی و کرامت انسانها را هدف قرار داده و در لوای آن اجرای عدالت اسلامی را که تامین کننده منافع همه اقشار و طبقات جامعه است، شعار خود قرار داده و با سه جمله کوتاه اما پر معنا آن را مطرح کرد که "استقلال،آزادی،جمهوری اسلامی"


به همین علت این انقلاب علاوه بر تامین نیازهای مادی همه افراد جامعه در جان مردم جای گرفت تا جایی که برای حفظ آن جانفشانی ها کردند. انقلابی با این عظمت با اهدافی چنین مهم و افقی روشن نیاز به هدایت توسط رهبری فقیه، مدیر، مدبر، شجاع و انقلابی دارد.


امام خمینی انسانی بی نظیر در میان رهبران جهان، با شجاعتی وصف نشدنی و دوراندیشیِ مثال زدنی با دست خالی و قلبی مالامال از عشق و امید به خداوند متعال و اعتماد به مردم مومن و انقلابی در مقابل طاغوت های زمان ایستاد و انقلاب را به پیروزی رساند و نقشه راه آن را ترسیم کرد و در طول عمر با برکت امام لحظه ای پیوند امام و امت سست نگردید و این پیمان ابدی در آخرین وداع ملت با امام نیز به تصویر کشیده شد و چشمان حیرت زده جهانیان بر این رابطه  امام و امت غبطه خوردند و حتی دشمنان چنین رابطه ای را ستودند.


از ابتکارات حضرت امام خمینی (ره) و از برکات نظام مردم سالار دینی مجلس خبرگان رهبری است که در زمان حیات حضرت امام از این رکن عظیم پشتیبانی نمود و پس از رحلت حضرت امام، نقش تاریخی خود را عملی ساخت و در کوتاه ترین زمان نزدیک ترین فرد به شخصیت امام و شایسته ترین گزینه را برای رهبری انتخاب و حضرت آیت الله خامنه ای را به اتفاق آرا برای رهبری انقلاب اسلامی تایین کرد.


دوران رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) دورانی پر از حادثه و فتنه های گوناگون بود که توسط استکبار خلق و توسط ایادی استکبار در داخل یا خارج از ایران اجرا می شد. حمله عراق به کویت و حمله آمریکا به عراق و موضع هوشیارانه امام خامنه ای، حادثه یازده سپتامبر و تجاوز آمریکا به عراق و افغانستان و تدابیر مقام معظم رهبری در حفظ  وحدت جهان اسلام و خنثی سازی توطئه های استکبار، فتنه 88 در ایران و بصیرت بخشی امام خامنه ای به ملت و عبور دادن کشور از این بحران برانداز و اتفاقات بزرگ و کوچکی که در این دوران رخ داده و با درایت و تدابیر هوشمندانه رهبر فرزانه انقلاب، کشور با موفقیت از این بحران ها عبور کرده و توطئه های دشمنان ناکام مانده است. این ها همگی نشانگر جایگاه و نقش رهبری در نظام اسلامی و انقلابی است.


ولی فقیه فرد شایسته ایست که مورد تایید امام زمان (عج) است اما شناخت و معرفی چنین شخصیت مهمی نیازمند مجلس خبرگانی است که اعضای آن از مجتهدین وارسته و مطیع احکام الهی باشد که تابع نظرات جناحی و حزبی نبوده و دغدغه آنان حفظ انقلاب اسلامی و آرمان های امام و شهدا می باشد.

 

پیام کوتاه
امام خمینی(ره)
امام خمینی(ره) :

پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد.

مقام معظم رهبری
مقام معظم رهبری :

امام خمینی یک حقیقت همیشه زنده است. نام او پرچم این انقلاب و راه او راه این انقلاب و اهداف او اهداف ایـن انـقـلاب اسـت.

سید حسن نصرالله
سید حسن نصرالله :

من امام "سیدعلی حسینی خامنه‌ای" را امام خود و امام تمام مسلمانان
می دانم و حرف ایشان برای بنده به منزله دستور است.

شهید آوینی
شهید آوینی :

تقوا است که انسان را به اخلاص
می رساند و با اخلاص درهای حکمت نیز بر قلب گشوده می شود.